Domme dingen die dictators doen #21: Toetertirannie

Naast de gruwelijkheden die onder het juk van dictatoriale regimes plaatsvinden, valt er soms, heel soms, ook nog iets (uit) te lachen. Dit keer: Hun Manet tegen muzikaal getoeter.

Hun Manet

Kinderen die in de voetsporen van hun ouders treden, hebben het vaak niet makkelijk. Vraag dat maar aan Hun Manet, de premier van Cambodja. Twee jaar geleden nam hij het stokje over van zijn vader Hun Sen, die maar liefst 38 jaar met ijzeren hand over het land regeerde. Een erfenis die moeilijk te evenaren is.  

Dus, hoe maak je als nieuwe leider indruk? In een land dat tot een van de armste landen ter wereld behoort, besloot Hun Manet de strijd aan te gaan met… muzikale vrachtwagentoeters. Op Facebook liet hij weten zich te storen aan de trend van ‘ongepaste activiteiten’, waarbij Cambodjanen langs de weg dansen op de deuntjes van voorbijrijdende trucks. Hij heeft het ministerie van Openbare Werken en Transport de opdracht gegeven om elke muzikale toeter te vervangen door een standaard exemplaar. Met zijn anti-toetercampagne probeert Manet duidelijk te maken: in Cambodja bepaalt hij voortaan de maat. 

Lees ook: